Ochrona komputera przed zagrożeniami z internetu

Internet jest dziś miejscem,gdzie nie tylko poszukujemy informacji, ale gdzie robimy zakupy, dokonujemy transakcji bankowych, a nawet kontaktujemy się z instytucjami państwowymi. Przez łącza płyną tysiące bajtów poufnych informacji – jak je chronić, by nie trafiły w niepowołane ręce? Niezbędną pomocą jest program antywirusowy.

 

Cyberprzestępczość – równie stara, jak sam internet

 

Od kiedy istnieje internet, istnieje też zjawisko cyberprzestępczości. Hakerzy zagrażają nam przechwyceniem haseł do kont bankowych, kradzieżą tożsamości, ale też włamaniem do naszych osobistych danych zawartych na dyskach.

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo niebezpieczne jest wchodzenie do sieci bez żadnego zabezpieczenia antywirusowego. Zainfekowany może zostać nie tylko nasz komputer, ale również komputery osób, z którymi się komunikujemy, na przykład wysyłając maile.

Ochrona internetu jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważną kwestią, zwłaszcza, że przestępcy często atakują nawet, kiedy teoretycznie nic na tym nie zyskują.

 

W czym pomaga oprogramowanie antywirusowe?

 

Programy antywirusowe, takie jak choćby znane i popularne produkty Kaspersky Lab, posiadają aktualizowaną na bieżąco bazę możliwych zagrożeń z sieci. W momencie próby ataku, zagrożenie jest identyfikowane i eliminowane.

Używając dobrego antywirusa, chronisz swój komputer nie tylko przed wirusami, ale również przed szkodliwym oprogramowaniem szpiegującym, czy służącym wykradaniu danych. Możesz czuć się bezpiecznie dokonując transakcji w sieci lub korzystając z poczty elektronicznej.

Nie musisz się obawiać również tego, że sam przez przypadek umożliwisz atak, ściągając oprogramowanie z nie do końca zaufanych stron internetowych. Antywirus nie śpi, nawet kiedy ty śpisz.

 

Czy antywirus spowalnia pracę komputera?

 

Niektórzy użytkownicy pragnąc, by ich komputer „chodził jak żyleta”, rezygnują z instalowania programu antywirusowego. Uważają, że program monitorujący na bieżąco aktywność, zbytnio spowalnia pracę jednostki.

Cóż – w niektórych przypadkach rzeczywiście tak jest.

Czy to dobry powód by rezygnować z antywirusa zainstalowanego na stałe, zdając się na skanowanie online? Z pewnością nie. To raczej powód, by spośród bogatej oferty oprogramowania, wybrać lepszą propozycję.

Komputer wcale nie będzie szybszy, kiedy zostanie zaatakowany, a to się może stać w każdej chwili  – między jednym skanowaniem antywirusem online, a drugim. W krótkim czasie atak może wyrządzić wiele szkód z całkowitym unieruchomieniem komputera łącznie.

Nawet jeśli komputer nieznacznie zwolni w wyniku pracy ochrony, jest to niewielka cena za uniknięcie kłopotów – dlatego polecamy program antywirusowy Internet Security (https://www.kaspersky.pl/internet-security), który skutecznie ochronie Twój komputer.

Specjaliści ds. copywritingu
Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.
Redakcja

Redakcja Autor

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *