MONITOR NOWE TECHNOLOGIE – DOSTOSUJ DLA LEPSZEJ PRACY

W każdej pracy wymagającej użycia komputera, warto pokusić się o odpowiedni monitor, dostosowany do naszych potrzeb.

Na rynku dostępna jest szeroka gama produktów, klasyfikowanych ze względu na przeznaczenie, producenta, zakres cenowy oraz zastosowane technologie (na wyróżnienie zasługują monitory wyposażone w funkcję kalibracji i profilowania, cenione zwłaszcza przez grafików komputerowych, czy web designerów).

Markami chętnie wybieranymi przez użytkowników są EIZO oraz NEC.

SUPER ROZDZIELCZOŚĆ 4K UHD, idealne odwzorowanie barwy
TECHNOLOGIA IPS Zaawansowana konstrukcja matrycy. KĄT WIDZENIA –  obraz może być oglądany pod różnym kątem spojrzenia np. 178°. Brak odbicia światła ekranu.

 

WIELKOŚĆ PRZEKĄTNEJ Przekątna ekranu od 22” – 32”

 

OBRÓT EKRANU Obracanie ekranu o 344°
LED Energooszczędność,
REGULACJA STOPKI Regulowana stopka pozwala ustawić monitor w wygodnej pozycji.
WEWNĘTRZNY ZASILACZ Ograniczenie kabli do minimum.
KOMUNIKACJA HDMI i DisplayPort

Tabela 1. Parametry i zaawansowane funkcjonalności monitorów dedykowanych.

WYSELEKCJONOWANE POD KĄTEM ERGONOMICZNEJ PRACY

Do aplikacji biurowych oraz tworzenia materiałów graficznych na potrzeby Internetu, monitor wyposażony powinien być w szereg udoskonaleń zwiększających wydajność i zmniejszających zapotrzebowanie na energię. Tego rodzaju monitor sprawdzi się podczas wielogodzinnej pracy, a wyświetlanie danych w wysokiej rozdzielczości, przyczyni się do lepszej jakości pracy.

  1. Matryca IPS nie odbija światła, co jest dużą korzyścią dla oczu i komfortu pracy.

EFEKTYWNE WYŚWIETLANIE DANYCH

Wysoka rozdzielczość w jakości 4K, pozwala idealnie odwzorować barwy i wyświetlać o 78% pikseli więcej, niż ma to miejsce w standardowych monitorach. Plusem będzie również możliwość obrotu ekranu – wyświetlanie danych w orientacji pionowej (ogranicza potrzebę przewijania zawartości). Odpowiednie dostosowanie monitora sprawdza się w przypadku działań, w których niezbędna jest wysoka szczegółowość, dokładność i dobra jakość wyświetlanego obrazu.

Rozwiązanie dedykowane dla fotografów, grafików, filmowców, projektantów 3D oraz programistów.

KALIBRACJA

W linii profesjonalnych monitorów dostępne są te z wbudowanym lub zewnętrznym kalibratorem – profilowanie ekranu jest podstawową czynnością, pozwalającą na uzyskanie prawidłowych kolorów w systemie komputerowym.

Ponad to, dobra reprodukcja barw na ekranie monitora, umożliwia weryfikację kolorystyczną kolejnych urządzeń wyjściowych, takich jak drukarka.

© Alicja Fątowicz

Redakcja Autor

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *