Tablet dla przedszkolaka

XXI wiek to czas, który zbiera żniwa postępu elektroniki. Wszystko dostępne dla każdego od ręki pod warunkiem, że posiada on odpowiedni budżet. Każdy ma telefony komórkowe, tablety, laptopy – właściwie smartphone to obowiązkowy sprzęt nawet dla małych dzieci. No właśnie i tu dochodzimy do setna sprawy – co z tabletem dla przedszkolaka?

Wielu rodziców stoi przed nielada wyzwaniem – z jednej strony dziecko ma prawo uczyć się obsługi zdobyczy XXI wieku, z drugiej zaś mamy wewnętrzną blokadę, czy taki sprzęt potrzebny jest tak małemu dziecku. Przedszkolak powinien przecież bawić się na placu zabaw, układać klocki, malować a nie spędzać godziny przed tabletem. No właśnie pojawia się tylko pytanie czy tak małe dziecko jest w stanie skupić się przy nim na dłużej?

Okazuje się, że niestety tak. Dlaczego niestety? XXI wiek to również czas, kiedy od rodziców wymaga się bardzo dużo. Praca zawodowa, życie na dość dobrym poziomie, posprzątany dom, czyste i bardzo mądre dziecko a mama i tata uśmiechnięci. W prawdziwym życiu nie jest to oczywiście możliwe, ale presja społeczna w tym zakresie jest ogromna – oczywiście młoda mama już 2-3 miesiące po porodzie powinna również wrócić do sylwetki sprzed ciąży. Jak to wszystko osiągnąć? Z pomocą przychodzi oczywiście technika. Matki przechodzą na diety głodowe karmiąc dziecko z butelki, kupujemy zmywarki, zamawiamy jedzenie przez internet no i oczywiście kupujemy tablety. Dziecko skupia na nim uwagę, nie trzeba poświęcać mu czasu, więc mama ma czas zadbać o siebie i dom.

Czy jest to złe rozwiązanie? Oczywiście, że nie. Wszystko jest bowiem dla ludzi, ale….. No właśnie zawsze jest jakieś ale. Jak ze wszystkim należy po prostu zachować umiar. Dobrze jest bowiem, jeżeli dziecko uczy się obsługi tabletu a przy okazji opiekun może odpocząć, albo zrobić coś dla siebie. Dostępne porady komputerowe pomagają w wyborze odpowiedniego sprzętu, aby czas, który dziecko spędzi przy urządzeniu był jak najbardziej wartościowy i rozwijający. Problem pojawia się, kiedy stosujemy zdobycza techniki jak elektroniczną nianię, dzięki której nie trzeba poświęcać czasu swojemu maluchowi. Wbrew pozorom, wpaść w takie błędne koło jest bardzo prosto. Początkowo patrzymy z zachwytem jak mały człowiek interesuje się urządzeniem, a później dawanie tabletu staje się rutyną. Tablet dla przedszkolaka to temat godny rozważenia ze względu na jego pozytywne działanie na rozwój intelektualny dziecka, lecz w pierwszej kolejności należy zadać sobie pytanie czy ja, jako rodzic, jestem gotowy na nauczenie dziecka mądrego korzystania z niego – zachęca ekspert z portalu jaki-komputer.pl.

Redakcja Auteur

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *