Jak zadbać o telefon?

Mnóstwo osób przyznałoby, że stwierdzenie “bez telefonu jestem jak bez ręki” pasuje do nich bardzo dobrze. A skoro o ważne rzeczy trzeba dbać – przygotowaliśmy dla Was kilka porad na temat tego, w jaki sposób zatroszczyć się o swoje kilka bardzo wartościowych cali.

Smartfony to dziś dla nas naprawdę bardzo istotne narzędzie, które przede wszystkim pozwala na utrzymywanie kontaktu z najbliższymi, ale… staje się podstawowym rozwiązaniem także w wielu innych aspektach dotyczących codziennych potrzeb. Choć trudno zapewnić 100% bezpieczeństwa i przy tak intensywnym eksploatowaniu chyba każdy z nas odwiedzić kiedyś serwis smartphonów – możemy zmniejszyć ryzyko wystąpienia telefonowych nieprzyjemności. Co robić, aby utrzymać smartfona w dobrej kondycji? Sprawdźmy podstawowe wskazówki!

  1. Załóż etui

Wybór dostępnych modeli jest tak ogromny, że naprawdę trudno znaleźć argument przeciwko zakupieniu ochronnego etui. Z kolei plusów nie brakuje. Etui pomaga Ci utrzymać telefon w lepszej kondycji wizualnej – chroniąc go przed zadrapaniami i zarysowaniami. Może chronić nie tylko wygląd, jeżeli wybierzesz trwały case dodający odporności na przypadkowe uderzenia czy wypadnięcie telefonu na twardą podłogę.

  1. Unikaj zupełnego rozładowania baterii

Czasami utrzymanie bezpiecznego poziomu baterii w telefonie przez cały dzień to ekstremalnie trudne zadanie. Niemniej jednak – warto unikać totalnego rozładowywania baterii. To jeden z tych elementów, które stosunkowo trudno naprawić, a z drugiej strony – ich wytrzymałość jest mniejsza z dnia na dzień. Jeżeli rozładowujesz telefon “do zera” – może to wywołać wewnętrzne uszkodzenia.

  1. Unikaj przegrzewania

I nie mówimy tu o wewnętrznym przegrzaniu – na które oczywiście też należy zwracać uwagę – ale na utrzymanie odpowiedniej temperatury zewnętrznej. Dotyczy to przede wszystkim wystawiania smartfona na intensywne promieniowanie słoneczne czy choćby przytrzymywanie różnych urządzeń elektronicznych w jednym miejscu. Warto je oddzielić i pozwolić im “oddychać”. Potrzeba zachowania odpowiedniej (pokojowej) temperatury wynika ze specyfiki popularnych baterii litowo-jonowych, które zdecydowanie nie lubią zbyt dużego ciepła.

  1. Zadbaj też o dane

Oprócz samej dbałości o narzędzie – warto zwrócić uwagę również na dane, które przetrzymujemy w pamięci telefonu. Uszkodzenie smartfona może skutkować ich utratą, dlatego warto od czasu do czasu tworzyć kopie zapasowe i przenosić dane np. na kompuer.

  1. Przechowuj telefon w bezpiecznym miejscu

To zasada równie prosta, co trudna w zastosowaniu. Kluczowe jest odkładanie (czyli przetrzymywanie go wtedy, kiedy z niego nie korzystamy) w bezpieczne miejsca. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby telefon nie znajdował się w miejscu, w którym:

  • można na niego nadepnąć,
  • można go strącić,
  • może ulec zalaniu/namoknięciu.

Redakcja Auteur

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *