Najlepsze materiały ogniotrwałe

Materiały ogniotrwałe są materiałami bardzo często stosowanymi w budownictwie, ale przede wszystkim swoje bardzo szerokie zastosowanie znajdują w urządzeniach przeznaczonych do pracy w wysokiej temperaturze lub w obecności ognia. Do takich materiałów zaliczyć można między innymi sznur ceramiczny oraz klej ognioodporny. Większość klejów ognioodpornych powstaje na bazie zasadowych krzemianów oraz substancji ognioodpornych, pod warunkiem, że nie zawierają one nawet śladowych ilości azbestu. Taki klej ma kilka zastosowań i głównie należy do nich:
– mocowanie produktów odpornych na działanie temperatury oraz ognia do metalowych konstrukcji,
– klejenie osłon, tulei i innych podobnych w zastosowaniu elementów,
– montaż poszczególnych elementów wewnątrz pieców,
– przytwierdzanie oplotów,
– izolacja poszczególnych połączeń pomiędzy elementami dysz wylotowych.
Sznur ceramiczny(zob.ceramic.com.pl) w sprzedaży spotykany jest o bardzo różnicowanych średnicach od 4 mm do 50 mm. Wykorzystywany jest głównie jaki jeden z elementów termoizolacji w przypadkach izolacji danego materiału od oleju, smaru, roztworów soli, kwasów i zasad (z wyjątkiem tych wysoko stężonych). Sznury ceramiczne najczęściej spotyka się przy izolacji pieców, klap, włazów, otworów wyczystkowych i dylatacyjnych. Takie sznury cieszą się dość dużym uznaniem, dlatego z powodzeniem stosowane są w wielu gałęziach przemysłu:
– w gospodarce komunalnej (piece węglowe)
– przemyśle ceramicznym (świetnie sprawdza się w wózkach oraz piecach ceramicznych)
– przemyśle odlewniczym (stosowany jest jako środek używany przy uszczelnianiu form a także kokili odlewniczych)
– hutnictwie (tu głównie spotyka się ten rodzaj termoizolacji w bateriach koksowniczych).
Przy produkcji dowolnego materiału ognioodpornego stosowane są włókna glinokrzemianowe, charakteryzujące się wysoką odpornością na wysokie temperatury oraz ogień, a przy tym bardzo łatwo dające się formować np. w papier, płyty, taśmy czy moduły.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja Autore

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Lascia un commento

Il tuo indirizzo email non sarà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *