Technologie w Ferrari 458 Italia

We współczesnym świecie jesteśmy świadkami wykorzystywania nowoczesnych technologii w bardzo szybko rozwijającej się motoryzacji. Dzięki wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, samochody stają się bardziej komfortowe, bezpieczne, szybsze, ekonomiczne i ekologiczne. Szczytowym osiągnięciem wykorzystującym najnowocześniejsze i najnowsze rozwiązania technologiczne jest jeden z najszybszych samochodów świata Ferrari 458 Italia

 

Najnowsze rozwiązania w Ferrari 458 Italia

Inżynierowie Ferrari sprostali wyzwaniom i zaprojektowali samochód, po kupno którego ustawia się kolejka zamożnej klienteli, celebrytów oraz sportowców. Założyciel najbardziej renomowanej firmy na świecie Enzo Ferrari, byłby dumny z sukcesów. Ferrari 458 Italia to doskonały przykład, aby zobrazować ten sukces, który doceniają fani tej marki i kolekcjonerzy z całego świata. Model ten jest następcą kultowego już F430 i wykorzystuje najnowocześniejsze technologie i rozwiązania pochodzące z wyścigów bolidów Formuły 1.

W małym, zwartym i lekkim nadwoziu centralnie umieszczono z tyłu 8-cylindrowy silnik z bezpośrednim wtryskiem. Dobre oko fachowca będzie pomocne w sformułowaniu tezy, że Ferrari 458 Italia jest połączeniem wszystkiego, co najlepsze we wszystkich kultowych modelach Ferrari. Jednak to, co wyróżnia ten samochód, to zastosowana w nim technika, która jest zupełnie inna. Zainstalowano w nim zupełnie nową płytę podłogową oraz nowy rodzaj zawieszenia. Po raz pierwszy użyto amortyzatorów magnetoreologicznych.

Podążając za innowacyjną myślą konstruktorską, zrezygnowano z klasycznej skrzyni biegów. 7-stopniową przekładnie dwusprzęgłową firmy Getrag wykorzystano do przeniesienia napędu na tylną oś. Technologicznym rozwiązaniem nawiązującym do F1 jest wyposażenie przednich wlotów powietrza w ruchome skrzydełka, wpływające na zwiększenie docisku w zależności od prędkości. Zastosowanie węglowo-ceramicznych hamulców Brembo umożliwia zatrzymanie auta jadącego z prędkością 100km/h na dystansie 32m.

 

Zaskakujące parametry Italii

W Ferrari 458 Italia zastosowano system trakcji F1-Track, reflektory z technologią LED i okrągłe tylne światła LED. Italia to supermocny i ultraszybki samochód oparty na technologii wyczynowej. Jego potężne osiągi powalają z wrażenia i wykraczają poza ludzkie pojęcie. Rozruch jednostki V8 jest błyskawiczny, podobnie jak w przypadku silnika wyczynowego. Samochód może rozpędzać się do 325km/h, a także przyśpieszyć do 100km/h w 3,4s! Jego maksymalna moc to 570KM przy 9000 obr/min. Maksymalny moment obrotowy wynosi 540Nm przy 6000 obr/min.

 

Owoce długoletniej współpracy z Firmą DELPHI

Międzynarodowa firma Delphi produkująca zaawansowane technologicznie produkty wraz z inżynierami Ferrari opracowała dla 458 Italii kompletny system klimatyzacji, który zapewnia najwyższy poziom komfortu pasażerów. W samochodzie zainstalowany jest nowy system ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) firmy Delphi, który wyposażony jest w najnowszej generacji kompresor. Firma ta jest głównym dostawcą systemu elektryczno-elektronicznego (E/E). Model 458 Italia jest wyposażony w związki elektryczne wykonane z bezhalogenowych, ultra-cienkościennych, trwałych kabli, które odznaczają się cieńszą i lżejszą izolacją niż tradycyjne kable. Wykorzystanie takich kabli umożliwia zredukowanie rozmiaru i ciężaru wiązki, co przekłada się na obniżenie ilości CO2 emitowanego przez samochód.

Ferrari 458 Italia – to samochód wyjątkowy pod wieloma względami, a wyróżniające go rewolucyjne parametry przyciągają uwagę i zainteresowanie miłośników i fanów tej marki.

 

Redakcja Author

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *