E-samochód, czyli wynajem auta przez internet

Jeśli z jakichś powodów zdecydujemy się na wypożyczenie samochodu, możemy to zrobić, odwiedzając wypożyczalnię, albo – znacznie wygodniej – zamawiając i opłacając auto on-line. Procedura jest bardzo prosta i zajmuje niewiele czasu. Możemy też opłacić wynajem z góry i nie martwiąc się już o to podczas odbioru zamówionego pojazdu. Nikt nas nie zagada, nie przekona obietnicami, możemy na spokojnie przeczytać umowę i poznać wszystkie warunki wynajmu.

Tylko sześć kroków

Na przykład w wypożyczalni dostępnej pod adresem https://www.mobicars.pl/ jest to sześć kroków. Pierwszym jest wybór klasy zamawianego pojazdu. Możemy wybierać między samochodami popularnymi i niedrogimi, autami średniej i wysokiej klasy. Od naszego wyboru zależeć będzie oczywiście cena wynajmu.

Drugi krok to wskazanie terminów i miejsc odbioru oraz zwrotu pojazdu. Następnie możemy wybrać wyposażenie dodatkowe, np. fotelik dla dziecka. Teraz podajemy nasze dane osobowe i wysyłamy zamówienie. Jeśli – i to już ostatni krok – otrzymamy potwierdzenie dostępności wybranego samochodu, możemy z góry opłacić usługę, choć da się to także zrobić gotówką albo kartą przy odbiorze.

Wymagania są niewielkie

Oczywiście nie każdemu samochód zostanie wypożyczony, ale wymagania są niewielkie. Trzeba być obywatelem RP albo posiadać kartę stałego pobytu w Polsce. Konieczne jest, ma się rozumieć, prawo jazdy: polskie, wystawione w kraju członkowskim UE, w kraju objętym Konwencją Wiedeńską albo międzynarodowe. Prawo jazdy należy posiadać co najmniej od roku i mieć ukończone 21 lat.

A co z paliwem?

Podczas zamawiania pojazdu możemy zaznaczyć w formularzu, że chcemy mieć pełny bak. Tak się też stanie, ale za paliwo trzeba będzie wpłacić kaucję oraz zwrócić samochód również zatankowany do pełna. Można też wypożyczyć samochód z innym stanem paliwa w zbiorniku. Również w takim wypadku trzeba zwrócić auto dokładnie takie, jakie wypożyczyliśmy. Ilość paliwa w zbiorniku zostanie odnotowana w protokole przekazania pojazdu, podpisywanym przez obie strony w trakcie przekazywania auta wypożyczającemu.

Wypożyczonym jeździ się wygodnie i spokojnie

Wypożyczalnie dbają o to, by pojazdy były stosunkowo nowe: wiek samochodu z reguły nie przekracza 3 lat. Pojazd jest wszechstronnie ubezpieczony i w dobrym stanie technicznym. Ponadto klient dobrej wypożyczalni może prowadzić bez stresu: nawet gdyby zdarzyło mu się pojazd uszkodzić, np. poprzez uczestnictwo w stłuczce, nie grożą mu żadne dodatkowe koszty, jeżeli zachowa się zgodnie z procedurą wskazaną w umowie.

 

 

Redakcja Author

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *