Smart TV, czyli inteligentna funkcja telewizorów

Smart TV to funkcja, która jest obecnie dostępna w praktycznie każdym telewizorze. Jej obecność pozwala nam przemienić zwykły odbiornik w inteligentny telewizor. Dzięki niej możemy bowiem oglądać programy o dowolnej porze, grać w gry, korzystać z mediów społecznościowych i rozmawiać ze znajomymi na Skype. Do korzystania ze Smart TV potrzebujemy jedynie szybkiego i najlepiej nielimitowanego dostępu do Internetu.

Czym jest Smart TV i które telewizory z tą funkcją aktualnie są warte naszej uwagi?

Telewizor Smart TV – inteligentny telewizor w Twoim domu

Smart TV łączy w sobie funkcjonalność telewizora z dodatkowymi usługami dostarczanymi za pośrednictwem Internetu. Aby móc w pełni korzystać z jego funkcjonalności telewizor musi być podłączony do Internetu. Nie bez znaczenia jest także jakość naszego połączenia internetowego. Komfortowe korzystanie ze Smart TV mają bowiem zapewnione użytkownicy posiadający szybkie łącze internetowe. Pamiętajmy także, że telewizor Smart TV będzie zużywał nasz pakiet Internetu, warto więc korzystać z tej funkcji w sytuacji, kiedy posiadamy nielimitowany dostęp do sieci.

Smart TV zdecydowanie rozszerza więc funkcjonalność telewizorów dając nam do dyspozycji szereg nowych, wartych uwagi możliwości. Za jego pomocą możemy m. in. uzyskać dostęp do treści zgromadzonych na portalach streamingowych, korzystać z Youtube, łączyć się z mediami społecznościowymi, surfować po Internecie, grać w gry oraz komunikować się z rodziną i przyjaciółmi z całego świata np. za pośrednictwem Skype.

Telewizor Smart TV i Android TV– rodzaje inteligentnych telewizorów

Obecnie funkcja Smart TV jest dostępna w zdecydowanej większości nowoczesnych telewizorów.

Tizen – telewizor Smart TV Samsung

Zdecydowanym liderem wśród inteligentnych telewizorów jest marka Samsung, która niejako zapoczątkowała trend na Smart TV. Funkcję tę posiadają m. in. modele: telewizor SAMSUNG UE65MU6402 i SAMSUNG UE65MU6172. Oba telewizoryposiadają przekątną ekranu 65-cali oraz pracują w wysokiej rozdzielczości 4K UHD, która doskonale sprawdzi się dla osób chcących wykorzystać swój Smart TV także do gier. Za sterowanie funkcją Smart TV w telewizorach Samsung odpowiada oprogramowanie Tizen.

WebOS – telewizor Smart TV LG

Funkcji Smart TV nie mogło także zabraknąć u największego konkurenta Samsunga, marki LG. Dysponują nią m. in. telewizoryLG 55UJ634V oraz LG OLED65B7V. Na szczególną uwagę wymagających użytkowników zasługuje jednak ten drugi model. Posiada bowiem wysokiej jakości ekran OLED i pracuje w rozdzielczości 4K UHD. Idealnie sprawdzi się więc u osób, które często oglądają filmy i programy w wysokiej rozdzielczości oraz chętnie grają na swoim telewizorze w gry. Pracą Smart TV w telewizorach LG steruje system WebOS.

Android – telewizor Smart TV Sony, Philips i TLC

Smart TV to jednak nie tylko systemy Tizen i WebOS. Jego pracą może bowiem sterować także system operacyjny Android, ten sam, który kieruje większością dostępnych na rynku smartfonów i tabletów. Z Androida korzystają telewizory Smart TV takich producentów, jak m. in. Sony, Philips oraz TLC. Zaletą systemu Android jest dostęp do rozbudowanej bazy programów, gier i aplikacji oraz możliwość połączenia telewizora z naszym smartfonem oraz tabletem posiadającym ten sam OS. Jakie modele telewizorów z systemem Android warto wypróbować?

Dla użytkowników potrzebujących dużego 55-calowego ekranu LED o rozdzielczości 4K UHD warto polecić inteligentny telewizor SONY KD55XE7005. Jeśli natomiast korzystamy z platformy Netflix wybierzmy 55-calowy Smart TV PHILIPS 55PUS6162, która to marka jest rekomendowana dla użytkowników Netflixa. Jeśli natomiast szukamy uniwersalnego inteligentnego telewizora z Androidem na pokładzie, warto zwrócić uwagę na 55-calowy telewizor Smart TV w Neonet.plTCL U55X9006 X2.

Redakcja Autor

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert