Zalany laptop – uporaj się z kłopotem

Poranna kawa, wieczorne wino, a może rozgrzewająca herbata – Twój laptop stał się ofiarą płynnego ataku, a Ty próbujesz go reanimować?

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które przyda się w kryzysowej sytuacji.

  1. Szybko odłącz komputer od źródła zasilania (odłączenie ładowarki/wyjęcie baterii) -> nie warto w tej chwili zawracać sobie głowy drukarką, podłączonym telefonem, czy innym urządzeniem – najważniejszy jest laptop i to, by woda/ciesz nie dostała się do obwodu elektrycznego (może to prowadzić do spięcia i nieodwracalnego uszkodzenia komputera)
  2. Umieść laptop w pozycji odwróconej – klawiaturą do dołu -> dzięki temu unikniemy rozprzestrzenianiu się płynu i zapewnimy lepsza wentylację, odparowywanie wody z wnętrza
  3. Przed próbą uruchomienia sprzętu odczekaj minimum 24 godziny (niektóre źródła i fachowcy wskazują, że zazwyczaj proces parowania trwa znacznie szybciej, warto jednak wstrzymać się nieco dłużej i zminimalizować ryzyko strat)
  4. W przypadku problemów z laptopem/jego uruchomieniem niezbędne będzie otworzenie obudowy, sprawdzenie podzespołów (najważniejszym elementem jest płyta główna), ewentualna wymiana uszkodzonych (najczęściej wymiany wymaga klawiatura, ale jest to stosunkowo niewielki koszt)

 

Pamiętaj – jeśli do tej pory nie wykonywałeś działań z punktu 4 samodzielnie, NIE RYZYKUJ, zgłoś się do profesjonalnego serwisu, który rzetelnie wyceni szkodę i dokona wymiany (na terenie Wielkopolski polecamy Serwis Komputerowy Poznań – serwis i naprawa laptopów).

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja Autor

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *