Woocommerce nie taki straszny, jak go programują

Z pewnością wielu z Was zauważyło, że obecnie sprzedaż produktów przenosi się już coraz bardziej do sieci. Wśród popularnych marek zajmujących się dystrybucją różnego rodzaju produktów ciężko znaleźć taką, która nie prowadziłaby sprzedaży internetowej. Wzrost popularności e-commerce niesie ze sobą także wiele nowoczesnych rozwiązań, które mają za zadanie wprowadzać innowacje, ułatwiać zakup, jak również pracę osób odpowiedzialnych za obsługę sklepu. Jednym z takich rozwiązań jest tzw. WooCommerce, a o zasadności jego wykorzystywania, postaramy się Was przekonać właśnie w tym krótkim artykule.

WooCommerce – co to jest?

To wtyczka do najpopularniejszego systemu zarządzania treścią w Internecie, jakim jest WordPress. Po odpowiedniej konfiguracji można zarządzać swoim sklepem internetowym właśnie z poziomu tego CMSa. Dzięki takim narzędziom da się zarówno zbudować sklep od zera, jak również dodać funkcję sprzedaży produktów do już istniejącej witryny. Najważniejszą zaletą takiego rozwiązania zdecydowanie jest obsługa całości za pomocą jednego oprogramowania oraz kompatybilność z innymi wtyczkami do WrodPressa.

Jak korzystać z wtyczki WooCommerce?

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych wtyczek dedykowanych dla platformy WordPress również WooCommerce jest dziecinnie prosta, jeśli chodzi o instalacje. Niektórzy twierdzą, że schody zaczynają się, gdy przyjdzie do konfigurowania poszczególnych elementów, jednak jeżeli posiadamy na pokładzie osobę, która chociaż w małym stopniu ma pojęcie o programowaniu sklepów internetowych, z pewnością nie powinno stanowić to dla niej żadnego problemu.

Co zyskujemy?

Wtyczka WooCommerce to potężne narzędzie, które udostępnia bardzo wiele opcji dla biznesów internetowych. Najważniejsza w tym przypadku jest wygodna, na którą rzutuje przede wszystkim możliwość obsługi całego systemu za pomocą jednego oprogramowania. Takie rozwiązanie eliminuje ryzyko błędów zarówno tych leżących po stronie kodu, jak i czynnika ludzkiego. WooCommerce pozwala m.in. na projektowanie ścieżki zakupowej od początku do końca, konfigurację sposobów wysyłki oraz metod płatności, automatyczne rozliczenie podatków itd. Tworząc sklep internetowy, z łatwością dodamy opisy produktów, atrybutów, podzielimy sklep na kategorie, jak również skonfigurujemy sekcję proponowanych produktów.

Dla wszystkich, tych, którzy pragną prowadzić bardzo zaawansowane sklepy internetowe, producent oprogramowania uzupełnia możliwość rozszerzania wtyczki WooCommerce o dodatkowe rozwiązania dostępne na rynku. To zdecydowanie najłatwiejszy sposób na stworzenie funkcjonalnego sklepu internetowego opartego na WordPressie.

Redakcja Autor

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.