Właściwości zamrażarek skrzyniowych

Urządzenia mroźnicze znajdują szereg zastosowań w wielu różnych branżach, przede wszystkim w branży spożywczej, pozwalając mrozić różnego rodzaju produkty żywnościowe i w ten sposób wydłużać okres ich przydatności do spożycia. Zamrażarki skrzyniowe to jedne z najprostszych i najbardziej tradycyjnych konstrukcji z kategorii urządzeń mrożących. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenia tego typu mają budowę skrzyni z uchylanym wiekiem. Poza tym każde urządzenie tego typu wyposażone jest w indywidualny system chłodzący, a współcześnie także w tzw. skraplacz panelowy, który zapobiega zjawisku kondensacji i korozji, co pozwala ustawiać zamrażarki skrzyniowe praktycznie w każdym miejscu. Również w miejscach, w których panuje dużą wilgotność powietrza i tam, gdzie jest stosunkowo zimno.

Podstawowe parametry techniczne zamrażarek skrzyniowych

Decydując się na zakup tego typu sprzętu, podstawowe dane techniczne, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru urządzenia to: oferowana przez zamrażarkę skrzyniową pojemność (najczęściej podawana w litrach), podawana w kilogramach zdolność do zamrażania (ile kilogramów towaru można zamrozić w ciągu 24h), podawana w godzinach zdolność do utrzymania produktów w stanie zamrożenia po odcięciu zasilania, a także wszelkie informacje związane z klasą energetyczną wybranego modelu urządzenia. Zasadniczo im wyższa klasa energetyczna, tym mniejsze zużycie energii w systemie pracy ciągłej. Profesjonalne zamrażarki skrzyniowe bardzo często posiadają także opis klasy klimatycznej, co pozwala określić optymalne warunki pracy, w jakich dany model urządzenia powinien być eksploatowany.

Kupując zamrażarkę skrzyniową warto również zwrócić uwagę na jej dodatkowe wyposażenie, w tym na dostępność opcji regulowania temperatury (termostatu) i oferowany przez urządzenie system sterowania. Czy jest to system mechaniczny, czy bardziej nowoczesny system cyfrowy.

Przeznaczenie zamrażarek skrzyniowych

Podstawowe przeznaczenie każdej zamrażarki to mrożenie przechowywanych w jej wnętrzu produktów, tak by zachować ich określone właściwości fizyczne i chemiczne lub w przypadku produktów spożywczych, wydłużyć okres ich przydatności do spożycia. Zamrażarki skrzyniowe stosowane są w wielu różnych branżach, zwłaszcza w przemyśle spożywczym i w handlu. Oczywiście profesjonalne wersje tego typu urządzeń znajdują także zastosowanie w takich sektorach gospodarki jak branża farmaceutyczna, kosmetologia, materiałoznawstwo i w wielu innych. Zamrażarki, w tym urządzenia o konstrukcji skrzyniowej, to także urządzenia znajdujące się na wyposażeniu kuchni w lokalach gastronomicznych czy w domach prywatnych.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja Autor

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *