W jakich zadaniach przyda się wiertarka magnetyczna?

Magnetyczne wiertarki bazowe, znane również jako wiertarki magnetyczne lub wiertła udarowe, służą do wiercenia ciężkich odcinków stalowych, w odniesieniu do których ręczne wiertło nie wystarcza. Podstawa wiertła wyposażona jest w elektromagnes, który po włączeniu zasilania blokuje podstawę wiertła do profilu stalowego i umożliwia operatorowi stosowanie stałej prędkości posuwu bez opuszczania lub przemieszczania podstawy.

Wiertła te różnią się:

 • wielkością,
 • wagą,
 • mocą.

To wpływa na średnicę otworu, który mogą wywiercić. Są one głównie stosowane w zadaniach związanych z stalowymi konstrukcjami, ale również można je znaleźć w wielu innych branżach i zastosowaniach.

Wiertarka magnetyczna typu przenośnego – gdzie może się przydać najbardziej?

Przenośna wiertarka magnetyczna jest najlepszym rozwiązaniem do przewiercenia dużych i ciężkich przedmiotów, które są trudne do przeniesienia w miejsce, gdzie można skorzystać z pomocy stacjonarnej i konwencjonalnej wiertarki do wykonywania otworów. Magnetyczne maszyny wiertnicze są tak przenośne i lekkie, że można je zabrać ze sobą dokładnie tam, gdzie znajduje się konieczny do obróbki przedmiot. Magnetyczne maszyny wiertnicze, które dzisiaj są naprawdę popularne, łączą w sobie wszechstronność prasy wiertniczej, z silną bazą elektromagnetyczną umożliwiającą przyleganie do powierzchni stali.

Magnetyczne maszyny wiertnicze mogą być stosowane w konstrukcjach stalowych, budynkach i konstrukcjach prefabrykowanych. Są także bardzo przydatne w:

 • budowie i konserwacji mostów,
 • budownictwie okrętowym,
 • budowie kolei,
 • przemyśle samochodowym,
 • rurociągach,
 • przemyśle naftowym,
 • spawalniach,
 • urządzeniach energetycznych,
 • firmach inżynieryjnych,
 • produkcji maszyn ciężkich.

Choć nadal ta lista jest nie wyczerpująca-to tylko podkreśla wszechstronność zastosowania, jaką niesie ze sobą wiertarka magnetyczna.

Czy wiertarka magnetyczna przyda się i Tobie?

Jeśli potrzebujesz wykonać otwory i nie możesz pracować na konwencjonalnej, przeznaczonej do tego maszynie, to zazwyczaj najlepszym do wyboru narzędziem będzie przenośne magnetyczne urządzenie wiertnicze. Dziś producenci i wykonawcy mogą wybierać spośród różnych typów i rozmiarów magnetycznych wiertarek i pierścieniowych z różnymi cechami.

Zatem: jaką wybrać?

Chociaż podstawowe przenośne magnetyczne wiertarki są najbardziej popularne i dość uniwersalne, mogą nie być wystarczająco duże lub wystarczająco mocne, aby obsłużyć określone zadania w przemyśle. Z drugiej strony, wiercenia mogą nie być wystarczająco małe, jeśli mają to być wiercenia, na przykład w trudno dostępnych lub ograniczonych przestrzeniach. Dodatkowo, jeśli pracujesz nad bardzo twardym, zardzewiałym, zatłuszczonym lub zalakierowanym materiale te podstawowe mogą nie być w stanie wykonać tego zadania przy użyciu podstawowych narzędzi.

Dlatego trzeba wybrać odpowiednią wiertarką magnetyczną wśród różnych rozmiarów i typów, aby była zgodna z twoimi celami przemysłowymi i zadaniami, z jakimi będzie musiała się zmierzyć./p>

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

Redakcja Autor

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *