Schody dywanowe

Atrakcyjny wygląd obiektu jest istotny dla każdego właściciela. W końcu to właśnie dom jest wizytówką i należy o tym pamiętać. Ciekawe i niebagatelne rozwiązania stają się w dzisiejszych czasach czymś zupełnie normalnym, co z całą pewnością pozwala nadać świeżości mieszkaniu. Jednym z takich rozwiązań jest wybór schodów dywanowych.

Czym są schody dywanowe?

Schody dywanowe charakteryzują się przede wszystkim swoją konstrukcją. W zamyśle mają one wyglądać jak rozłożony dywan jak sama nazwa może na to wskazywać. W praktyce są to schody samonośne co sprawia, że ich wykonanie musi być dokładne i stać na najwyższym poziomie. Muszą one utrzymać swój własny ciężar, ale również i użytkowników, którzy z nich korzystają. Ponadto ich specyficzna budowa sprawia, że wymagają one nieco więcej przestrzeni.

Surowiec

Schody dywanowe mogą być wykonywane z różnych surowców, zaś sama nazwa odnosi się przede wszystkim do aspektów wizualnych. Jako, że muszą być one mocne, solidne i stabilne to najczęściej wykonywane są z drewna litego różnych gatunków. Każdy z materiałów jest godny polecenia, a wszystko jest zależne przede wszystkim od indywidualnych preferencji aranżacyjnych. Jeśli już mowa o aranżacji to warto wspomnieć, że schody dywanowe powinny być ulokowane raczej w centrum mieszkania co pozwoli je w odpowiedni sposób wyeksponować.

Sprawdzają się one w praktycznie każdych kompozycjach, nadając przy tym lekkości całemu mieszkaniu. Mogą to być zarówno aranżacje nowoczesne, jak i minimalistyczne rozwiązania. Absolutnie są one w stanie wkomponować się w każdy typ umeblowania.

Bezpieczeństwo

Jako, że schody dywanowe są konstrukcją samonośną to istotnym aspektem wydaje się bezpieczeństwo. Jednakże nie należy w tej kwestii niczego obawiać ponieważ współcześnie projektowane schody wewnętrzne są liczone statycznie. To wszystko sprawia, że są one równie stabilnym rozwiązaniem co klasyczne schody na beton. Warto także wspomnieć o ich cenie, która zazwyczaj waha się w graniach 14-16 tysięcy złotych za komplet.

Artykuł powstał przy współpracy producenta samonośnych schodów dywanowych helta.pl

Redakcja Autor

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.