Samochody przyszłości na drogach

Pamiętacie pewnie filmy i książki  sci-fi z lat 80 i 90, ukazujące latające samochody i teleportujących się ludzi.  Nasza technologia nie rozwinęła się do takiego stopnia, lecz nadal potrafi zadziwić nowymi wynalazkami. Innowacja o której będzie mowa, nie jest może ekscytująca w teorii, jest za to namacalnym dowodem na to, że nasze środki transportu czeka rewolucja.

Mowa tutaj o samochodach  hybrydowych. Coraz częściej  mówi się o nich, a nawet widzi na ulicach. Ale jak działają naprawdę? Samochody hybrydowe, takie jak np. BMW i8 czy Toyota Prius,  posiadają małe silniki spalinowe wspomagane przez silniki elektryczne. W przypadku BMW  silnik spalinowy posiada pojemność 1,5 litra i wyposażono go w technologię TwinPower Turbo, dzięki czemu dysponuje mocą 231 KM i 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik elektryczny posiada moc 131 KM i także 320 Nm momentu obrotowego. Łączna moc pojazdu wynosi 362 KM oraz 570 Nm. Baterie ładować można w trakcie normalnej jazdy dzięki technologii zbierającej energie podczas hamowania, bądź na specjalnej stacji ładującej (w większych miastach stacje do ładowania samochodów elektrycznych stają się coraz częstszym widokiem).

Warto wspomnieć – ładowanie samochodu może nie należy do szybkich czynności, ale jest za to w pełni darmowe!  Korzystanie z tak nowoczesnego samochodu w większych miastach nie stanowi zatem żadnego problemu.

Wyposażenie i wnętrze samochodu hybrydowego nie różni się prawie niczym od „normalnej” wersji. Choć maniaków technologicznych powinno zaciekawić wnętrze pojazdu BMW i8, ponieważ  zostało wykonane z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym. Ponadto, auto jest pierwszym, seryjnie produkowanym samochodem na świecie, wyposażonym w szkło wzmacniane chemicznie oraz reflektory laserowe.

Zastanawiacie się pewnie ile może kosztować tak rozwinięty technologicznie samochód –  otóż cena zbliżona jest do tych z napędem diesla.  Przed zakupem warto sprawdzić, czy styl jazdy hybrydy w pełni  nam odpowiada -> doskonałym rozwiązaniem będzie kilkudniowy wynajem aut, który pozwoli realnie ocenić pojazd (wypożyczalnia samochodów EUROSTYLE Warszawa oferuje wynajem BMW i8).

Podsumowując – auta elektryczne i hybrydowe stają się coraz popularniejsze, nie tylko ze względu na ekologię, ale także na koszty utrzymania oraz przywileje,  jakie posiadają użytkownicy takich samochodów.

 

Artykuł sponsorowany

Redakcja Autor

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *