Profile do montażu oświetlenia LED

Kontynuując nasz poradnik na temat montażu modułów oświetlenia LED, warto przejść do powiedzenia kilku słów na temat profili do jego montażu. Najpopularniejszym sposobem produkcji oświetlenia diodowego są naturalnie tak zwane paski ledowe. Sprzedają się one w naszym kraju najlepiej, ponieważ ich montaż jest bardzo łatwy. Wystarczy odkleić osłonę znajdującą się z tyłu, pod którą znajduje się warstwa kleju. Następnie pasek LED wystarczy docisnąć do powierzchni i już – montaż z głowy. Sprawa wygląda trochę bardziej skomplikowanie gdy chcemy wykorzystać moduły LED, na przykład do podświetlenia stopni schodów w naszym domu. Tutaj nie możemy zamontować oświetlenia na wierzchu, potrzebne są specjalne profile do LED. Podczas wykańczania powierzchni, profile te należy umieścić na miejscu przeznaczenia, a gdy wszystko będzie już gotowe do wewnątrz włożymy nasze moduły ledowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapewnimy sobie ochronę naszych diod, które nie będą miały fizycznej styczności z otoczeniem, a jednocześnie otrzymamy interesujący nas efekt, w opisywanym przypadku – podświetlenie stopni schodów na piętro.

To jednak nie wszystko. Profile możemy wykorzystywać również w innych sytuacjach. Na przykład gdy chcemy zamontować gustowną osłonę wzdłuż ściany na wysokości około metra, oraz podświetlić ją za pomocą oświetlenia LED. Tutaj możemy nabyć już gotowy profil LED, które spełni nasze zadanie. Możemy również do osłony tego typu przymocować profile akcesoryjne, w których później zamontujemy oświetlenie diodowe – czy to w postaci pasków ledowych, czy gotowych modułów. Tutaj wybór jest po stronie klienta i możemy utworzyć takie wzory oświetleniowe, jakie tylko podsunie nam wyobraźnia. Warto tutaj korzystać z dobrych jakościowo profili, a także samych modułów LED, ponieważ będą one montowane niejako na stałe. Profile umożliwiają co prawda łatwą i szybką możliwość dostania się do modułów zainstalowanych wewnątrz oraz ich wymianę, jednak warto robić robotę raz a dobrze. Raz zamontowane oświetlenie w profilach powinno spokojnie wytrzymać kilka, lub nawet kilkanaście lat. Wystarczy tylko stosować zasilacz odporny na przepięcia i oczywiście samo oświetlenie dobrej jakości. Dzięki temu z pewnością będziemy zadowoleni.

Zobacz też: Zasilacz LED | Led Labs

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja Autor

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *