Otwornice diamentowe oraz bimetaliczne – nowe technologie

Nowoczesne rozwiązania cechują nie tylko dziedzinę IT, ale też branżę budowlaną. Chcąc osiągnąć precyzyjny efekt przy obróbce rozmaitych tworzyw i kompletowaniu indywidualnych projektów trzeba pamiętać o tym, by posługiwać się odpowiednim rodzajem narzędzi. Uniwersalne brzeszczoty do wyrzynarek nie zawsze zdają egzamin na „piątkę”. Stąd też – w ofertach renomowanych producentów nie brakuje specjalistycznego sprzętu, takiego jak diamentowe i bimetaliczne otwornice. Każda z nich znajduje zastosowanie przy innego rodzaju zadaniach. Oto rozróżnienie:

 

Otwornice diamentowe mogą być wyposażone w ostrza o różnej wielkości. Są przeznaczone do precyzyjnego i szybkiego cięcia takich materiałów jak kamienie, powierzchnie betonowe, cegły, ale i elementy instalacji hydraulicznych czy elektrycznych. Swoją skuteczność zawdzięczają wyjątkowej geometrii zębów, ostrym kątom oraz wzmocnionemu profilowi. Dzięki temu można używać wyrzynarki bez stosowania dużego nacisku, nawet na najtwardszych materiałach. Cięcie jest głębokie – a wartość tego parametru jest zależna od średnicy materiału. Diamentowe pokrycie sprawia, że można bezpiecznie poddawać obróbce także tak podatne na uszkodzenia surowce jak marmur, porcelana, ceramika czy szkło różnego typu. Zastosowanie brzeszczotów jest więc poniekąd uniwersalne – przy mniejszych i większych realizacjach.

 

Otwornice bimetaliczne to z kolei typ sprzętu, który nadaje się do zastosowań przemysłowych. Są znacznie tańsze, niż w przypadku diamentowych brzeszczotów. Do ich głównych zalet należy to, że są dostępne w różnorodnych kształtach i wielkościach. W szybki i pozbawiony znacznej ilości wiórków przecinają oraz wykonują otwory w takich materiałach jak stal i stal nierdzewna, aluminium, metale kolorowe, tworzywa sztuczne, drewno (również impregnowane czy z gwoździami). Otwornice bimetaliczne są trwałe dzięi unikalnemu, bocznemu wzmocnieniu zębów oraz specjalnej technologii PTP zastosowanej przy kształtowaniu rozwarcia uzębienia. Precyzję cięcia uzyskuje się poprzez równomierne rozłożenie sił tnących.

 

W obu przypadkach niezbędnym dodatkiem do konstrukcji pozostaje trzpień (pilot) prowadzący. Bez niego nie da się używać otwornicy w sposób prawidłowy. Otwornice dostępne są również w zestawach uniwersalnych, jak i dedykowanych konkretnym profesjonalistom.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja Autor

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *