Ochrona antykorozyjna – zapobieganie korozji


Ochrona antykorozyjna to nic innego jak działanie zmierzające do zmniejszenia strat, które wynikają ze szkodliwego działania korozji metali, czyli procesów niszczenia ich struktury pod wpływem środowiska, np. powietrze, woda, grunt.

Działania podejmowane jako
 są na etapach:

  • Projektowania urządzeń i instalacji, np. wybór materiałów konstrukcyjnych.
  • Eksploatacji chronionych urządzeń i konstrukcji, np. osuszanie i oczyszczanie powierzchni narażonych na korozję, odnawianie powłok ochronnych, modyfikowanie składu środowiska.

Dzięki zrozumieniu przyczyn i mechanizmów korozji można z łatwością dobrać odpowiedni metal do zadania, które ma wykonywać. W większości przypadków sprawdza się stal nierdzewna, co nie oznacza, że dla ograniczenia lub uniknięcia korozji za każdym razem trzeba używać tylko jej.

Ochrona antykorozyjna – sposoby, aby jej zapobiec

Wprowadzenie zmian w środowisku, które będzie otaczało metal, brzmi bardzo skomplikowanie, ale czasem może oznaczać bardzo niewielką modyfikację, jak np. poprowadzenie rur, które miały biec pod ziemią — nad ziemią.

Ochrona katodowa, która polega na dołączeniu zewnętrznej anody do elementu chronionego, co ma zapobiec zachodzeniu procesu korozji elektrochemicznej.

Lotne inhibitory korozji pokrywają cienką warstwą ochronną zagrożoną powierzchnię. Najczęściej stosowane w transporcie oraz magazynowaniu. Dzięki swojej specyfice docierają także do trudno dostępnych miejsc, tworząc ochronę.

Nakładanie na metal powłoki z innego metalu, tzw. platerowanie. Tę technikę stosuje się zazwyczaj nie tylko dla ochrony przed rdzą, ale również w celu nadania powierzchni metalu ładnego wyglądu.

Pokrywanie powierzchni metalu warstwą farby bądź lakieru uchodzi w niektórych przypadkach za jedno z najtańszych i najskuteczniejszych rozwiązań, aby chronić metal przed korozją.

 

 

Popularne tagi : powłoka antykorozyjna , odrdzewiacz , oleje antykorozyjne , folia aluminiowa , folia antykorozyjna , płyn antykorozyjny , papier antykorozyjny , smar antykorozyjny , papier VCI

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
ochrona antykorozyjna

Dojazd:

 

Redakcja Autor

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.