Nowa jakość bezpieczeństwa Chromebooków

Jeśli planujesz w najbliższym czasie zakup Chromebooka mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: Google wprowadza do swojego systemu operacyjnego nową jakość zabezpieczeń, która pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. Chromebooki zostaną wyposażone w nowy system ochrony, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa i prywatności użytkowników.

Zdarza Ci się zostawić komputer bez nadzoru w kawiarni, bibliotece, na uczelni lub w miejscu pracy? Jasne, każdy czasem odchodzi na moment od biurka. Takie sytuacje sprawiają jednak, że stajemy się podatni na ataki hakerskie. System Chrome OS przez wiele osób uważany jest powszechnie za bezpieczniejszy i lepiej chroniony niż bardziej popularny Windows. Chromebooki, jako narzędzia bardzo intuicyjne, polecane są zwykle mniej zaawansowanym użytkownikom – mimo wszystko każda osoba korzystająca z urządzeń online jest narażona na ataki zewnętrze. Google stara się jednak jeszcze bardziej ulepszyć usługę, wprowadzając na rynek aktualizację systemu. Chrome Canary będzie wyposażona w opcję USB Guard.

 

Funkcja ta pozwoli zablokować wszystkie porty USB w przypadku, gdy użytkownik pozostawi komputer z zablokowanym ekranem. Zabieg ten ma oczywiście zwiększyć bezpieczeństwo naszego Chromebooka – USB Guard uniemożliwia działanie urządzeń podłączonych po zablokowaniu komputera, a tym samym pozwoli skutecznie walczyć z cyberprzestępcami (uniemożliwi podłączenie m.in. urządzeń typu Rubber Ducky). Zablokowane Chromebooki nie będą także reagować na komendy związane z poleceniami systemowymi. Urządzenia podłączone do Chromebooka przed włączeniem blokady nadal będą działać prawidłowo (klawiatura, mysz) nie zostanie też przerwana transmisja danych na dyski zewnętrze. USB Guard dotyczyć będzie próby podłączenia nowych urządzeń zewnętrznych. Podpięcie czegokolwiek do portu USB będzie możliwe dopiero po odblokowaniu urządzenia. USB Guard będzie działać podobnie do aktualizacji oprogramowania IOS 11 wypuszczonej niedawno przez firmę Apple. Google nie podało dokładnego terminu wejścia w życie nowej usługi. Powinna być ona dostępna już wkrótce, wraz z aktualizacją systemu Chrome Canary.

Nowoczesna forma ochrony sprawi, że korzystanie z Chromebooka nie tylko będzie proste, ale także w pełni bezpieczne. Jeśli zastanawiałeś się nad kupnem Chromebooka, właśnie uzyskałeś kolejny argument, który ułatwi Ci podjęcie tej decyzji. Wszystkie dostępne modele Chromebooków znajdziesz w polskim sklepie Chrome.

Redakcja Autor

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *