NAJLEPSZE FUNKCJE LODÓWEK

Nowoczesne modele chłodziarko-zamrażarek mają najwyższe klasy energetyczne, dzięki którym są w stanie skutecznie zmniejszyć nasze rachunki za prąd. Wydajne termostaty skutecznie chłodzą i zamrażają produkty, a stylowy design sprawia, że lodówki stają się ważnym elementem wystroju kuchni. Wielu z nas zastanawia się jednak, na jakie dodatkowe funkcje tych urządzeń zwrócić uwagę w trakcie zakupu.

System No Frost i Multi Flow

Jedną z najpopularniejszych funkcji, która jest dostępna w niemal wszystkich najnowocześniejszych modelach lodówek, jest No Frost. Lodówki No Frost zwane są bezszronowymi – w ich wnętrzu nie powstaje szron ani lód, co przekłada się na równomierne i szybkie chłodzenie bez konieczności rozmrażania urządzenia. System ten polega na ciągłym kontrolowaniu poziomu wilgotności w lodówce oraz cyrkulacji chłodnego powietrza, co powoduje skuteczne osuszanie jej wnętrza. Kolejną przydatną funkcją jest system Multi Flow. Dobra lodówka wyposażona w ten system równomiernie schłodzi produkty na każdej półce. Dzięki temu możliwe będzie również szybkie wyrównanie temperatury po otwarciu drzwi. Wydłuży to czas przechowywania żywności.

Ochrona przed bakteriami, tryb wakacyjny i alarm otwartych drzwi

Warto kupić lodówkę z powłoką antybakteryjną. Jej zadaniem jest hamowanie rozwoju bakterii i drobnoustrojów odpowiedzialnych za szybkie psucie się żywności. Nazwa tego rozwiązania różni się w zależności od producenta, niemniej jednak bez względu na użytą nazwę i technologię, chodzi o wyeliminowanie szkodliwych mikroorganizmów i oczyszczenie powietrza w lodówce. Ciekawą i przydatną funkcją jest także tryb wakacyjny. Jest on szczególnie rekomendowany osobom, które przynajmniej raz w roku wyjeżdżają na dłużej. W tym trybie lodówka utrzymuje względnie niską temperaturę wnętrza (ok.12 stopni Celsjusza), zużywając przy tym mniej energii. Ostatnią z polecanych funkcji jest alarm otwartych drzwi. Uchroni nas to nie tylko przed wysokimi rachunkami za prąd, lecz przede wszystkim przed szybszym psuciem się żywności oraz usterkami sprzętu.

Na polskim rynku dostępne są coraz nowocześniejsze modele lodówek. Choć ich ceny potrafią kształtować się na poziomie kilkunastu tysięcy złotych, warto kupić sprzęt najwyższej jakości. Dzięki temu zyskamy pewność, że nasza żywność będzie świeża i zdrowa przez długi czas.

Redakcja Autor

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *