Lubisz grać przez Internet? Uważaj na oprogramowanie, które może Cię okraść

Tibia, Second Life to dziś gry MMO które uważane są za klasykę. Oczywiście można w nie grać przez Internet. Niestety Internet to nie tylko miejsce, w którym gramy w gry czy też świetnie się bawimy, ale również miejsce które wykorzystują cyberprzestępcy. Tutaj właśnie z pomocą złośliwego oprogramowania czy też wirusów rozpracować mogą hasła graczy. Dzięki nim mogą zdobyć posiadane przez gracza przedmioty a następnie za duże pieniądze sprzedać je na aukcji internetowej. Takie włamania stają się coraz bardziej popularne, a tym samym grając w gry musimy wykazywać się znaczną ostrożnością.

Coraz więcej szkodliwego oprogramowania w sieci

Jak wynika ze statystyk każdego dnia w graczy na całym świecie szacuje się około 3,5 miliona ataków z pomocą złośliwego oprogramowania. Co więcej dane te są zaniżone, ponieważ nie wszystkie kradzieże są zgłaszane. Podobnie szacuje się wirusy, których jest około 1,7 milionów.
Wyciek hasła to początek kradzieży

Dzięki szkodliwemu oprogramowaniu cyberprzestępcy mogą wykraść graczom MMO hasła dostępu do konta w grze. To jednak nie wszystko, ponieważ odpowiedzialni są również za kradzieże danych kart kredytowych, portali społecznościowych, dzięki dołączeniu komputera gracza do botnetu. Warto zaznaczyć, że to właśnie szybkie łącza internetowe, z których korzysta coraz więcej graczy MMO, sprawiają, że cel ataku staje się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Jak cyberprzestępcy kradną hasła?

Niestety gry internetowe mają pewne luki w zabezpieczeniach, które wykorzystują cyberprzestępcy. Serwisy gier tworzone są przez ludzi, programistom i im również, jak każdemu innemu zdarza się popełnić błąd, bądź niedopatrzenie. Jeśli kody serwera zawierają błąd, mogą stać się narzędziem do odszyfrowania hasła. Do tego celu wystarczy jedynie jeden z wielu złośliwych programów. Uczestnik gry korzysta na ogół również z chatu a w nim wszelkie luki umożliwiają szybki dostęp cyberprzestępcy do bazy danych. Warto dodać, że popularne jest dziś także złośliwe oprogramowanie, które umieszcza się na forach internetowych. Oprogramowanie tego typu wygląda jak patche do gry. Dodatkowo często wewnątrz gry rozsyłany jest spam imitujący nowe łatki.

Polecamy: http://www.omegasoft.pl/

 

Artykuł sponsorowany

Redakcja Autor

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *