Laptopy 2017 na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Przygotowaliśmy krótki przewodnik dotyczący zakupu laptopów.

Pomimo wzrostu liczby tabletów nadal istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać laptopa. By wykonać jakieś komputerowe czynności, zwłaszcza związane z pracą potrzebujemy większego ekranu oraz klawiatury. Ale jeśli interesuje Cię komputer, który łączy ze sobą funkcję tableta 2 w 1, jest wiele przenośnych lub „hybrydowych” laptopów, które mają ekran dotykowy, który można złożyć klawiaturą do tyłu i tym sposobem otrzymać tablet.

Laptop Joga 710 jest jednym z najlepszych, jakie widzieliśmy pod tym względem, chociaż jeśli jego ekran 11” jest zbyt mały,  Lenovo oferuje większe wersje.

Jaki laptop wybrać?

Wybór laptopa nie jest najłatwiejszy. Po pierwsze, jeśli szukasz laptopa, który będzie mógł obsługiwać najnowsze gry powinieneś zapoznać się z jego możliwościami technicznymi. Przedewszystkim wybrać sprzęt z dużą pojemnością RAM, dyskiem SSD, procesorem i7 oraz bardzo dobrą kartą graficzną. Przy wyborze warto również zwrócić uwagę na matrycę – matowa, co sprawi że światło nie będzie odbijać się od ekranu.

W miarę możliwości upewnij się, że wszystkie laptopy są dostępne do nabycia w Polsce. Jednak nie jest to coś, co możemy codziennie sprawdzać, więc nie ma szans na znalezienie dokładnego modelu. Zwykle jest brana pod uwagę ilość pamięci RAM, pamięć masowa, procesor oraz karta graficzna. Natomiast obudowa, ekran, klawiatura i touchpad są na ogół identyczne w danym modelu.

Większość laptopów ma fabrycznie zainstalowany system Windows 10. Oczywiście, warto wymienić także najlepsze MacBooki, które uruchamiają system OS X (teraz macOS). Komputery Mac są często droższe od laptopów z systemem Windows, ale laptopy firmy Apple są lepsze niż kiedykolwiek.

Jaką kwotę przeznaczyć na laptop?

Zdarza się, że najlepsze laptopy mają wygórowaną cenę, ale można też spotkać dobry laptopa za kwotę 1200 zł – jeśli potrzebujesz komputera tylko do podstawowych czynności, takich jak przeglądanie sieci, poczta elektroniczna i tworzenie dokumentów.

Wydając trochę więcej, około 2000 zł lub wzwyż, potencjalnie sprawisz, że poza ładnym wyglądem laptopa, będziesz mieć super zestaw poziomów specyfikacji. Mówimy tu o stosunkowo prostym procesorze, minimalnej pamięci SSD i stosunkowo niewysokiej jakości obrazu.

Przeznacz 2800 zł lub więcej, a otrzymasz laptopa z szybkim procesorem, dużą ilość pamięci RAM, hordami pamięci masowej i wspaniałym wyświetlaczem. W tej kwocie laptop jest już doskonały w jakości wykonania i stworzony z materiałów najwyższej jakości.

Dlatego warto przeczytać recenzje laptopów przed zakupem.

Jaki wybrać rozmiar laptopa?

Rozmiar ekranu to ważna decyzja przy zakupie laptopa. Są w zakresie od 11 do 17 cali.

Mniejszy ekran może być trudniejszy do pracy, ale będzie o wiele bardziej adaptacyjny -przenośny, poręczny, jeśli musisz zabrać go ze sobą wszędzie sprawdzi się idealnie. Pamiętaj, że mniejsze urządzenie oznacza mniej miejsca na takie funkcje, jak porty.

Co w przypadku awarii sprzętu?

Najnowsze modele laptopów posiadają jedną wadę. Ich produkcja przeznaczona jest na pewien okres użytkowania. Dlatego często po okresie gwarancji następuje awaria. W takim wypadku dobrze zgłosić się do eksperta od naprawy laptopów. Profesjonalista wykona dokładny przegląd oraz wymieni uszkodzoną część lub części na taki zamiennik, by jego żywotność przedłużyć jeszcze na długo. Firmę, którą rekomendujemy jest serwis laptopów Warszawa.

 

Artykuł sponsorowany

Redakcja Autor

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *