Jakie jest zastosowanie natryskowej piany poliuretanowej?

Izolacje natryskowe można stosować w każdym typie budowli, zarówno w starych jak i nowo powstających budynków, jak również przy modernizacji budynków już istniejących. Potencjał pianki PUR jest ogromny. Można stosować ją do ociepleń dachów, poddaszy, ścian, izolacji fundamentów, stropów, tarasów, rur, hydroizolacji zewnętrznych powierzchni dachów płaskich itd. Technologia natrysku znakomicie sprawdza się w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym, produkcyjnym, rolniczym i nie tylko!

 

Ocieplanie pianką poliuretanową PUR to:

  • Doskonałe właściwości izolacji cieplnej
  • Ocieplanie pianką poliuretanową jest zdrowe dla Ciebie i bezpieczny dla otoczenia
  • Wyjątkowa trwałość (25 lat gwarancji)
  • Szczelna i bezspoinowa izolacja termiczna
  • Wysoka paro-przepuszczalność (brak kondensacji)
  • Lepsza jakość powietrza w pomieszczeniu
  • Szybki montaż izolacji (do 250 m2 w 8 godzin)

 

 

Izolacja natryskowa pianką PUR w domu – czy ma to sens?

 

Izolacja natryskowa Pianka jest zdecydowanie lepszym izolatorem niż izolacja poddasza wełną mineralną.  Niektóre izolacje natryskowe  pianką izolacyjnej pomagają we wzmocnieniu i usztywnieniu konstrukcji dachu – w przypadku starszego domu pozwolą na wyeliminowanie pęknięć i wybrzuszeń w ścianie. Izolacja natryskowa będzie doskonałym rozwiązaniem jeśli w twojej ścianie występują trudne do zasklepienia  dziury w dachu lub ścianie- nie odpowiednie dla zewnętrznej izolacji.

Niektóre rodzaje pianki izolacyjnej są wodoodporne, ale również Oddychająca, więc nadają się do domów w obszarach zagrożonych powodzią.

 

Podsumowując…

 

Dzięki swym naturalnym właściwościom fizycznym pianka PUR doskonale przywiera do powierzchni i wypełnia wszelkie szpary, dlatego jest idealnym wyborem do izolacji domu. Stosując ocieplanie piankę poliuretanową mamy również gwarancję, że izolacja nie nasiąknie wodą, nie odkształci się oraz nie zostanie zniszczona przez gryzonie i insekty. Raz zamontowana izolacja pianką poliuretanową PUR daje gwarancję 100% szczelności i trwałości na długie lata.

Artykuł opracowany przez firmę Termkon. Więcej informacji na temat Izolacji natryskowej pianką PUR  http://termkon.pl/oferta/izolacje-pianka-poliuretanowa-pur

 

 

Redakcja Autor

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *