Ile kosztuje wymiana klawiatury w laptopie?

Uszkodzona klawiatura to powszechna usterka, z którą styka się zdecydowana większość użytkowników komputerów przenośnych. Ten podzespół laptopa, ze względu na pełnioną funkcję i jego umiejscowienie, w szczególny sposób narażony jest na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, zwłaszcza na ryzyko zalania wodą. Gdy dojdzie do takiego zdarzenia i nie zareagujemy wystarczająco szybko, prawdopodobnie czeka nas konieczność wymiany uszkodzonej klawiatury na nową. Jak to zrobić i ile to kosztuje?

Przyczyny uszkodzenia klawiatury w laptopie

W przypadku klawiatur w laptopach najczęstszą przyczyną ich uszkodzenia jest upadek z wysokości lub zalanie. Niestety pomimo starań producentów pełne zabezpieczenie klawiatury przed ryzykiem zalania lub uszkodzenia spowodowanego upadkiem lub silnym wstrząsem nie jest do końca możliwe. Gdy dojdzie do takiego zdarzenia, klawiatura może przestać działać zupełnie lub częściowo. W tym drugim przypadku prawdopodobnie uszkodzeniu uległ pojedynczy przycisk lub grupa przycisków. Niestety również w takiej sytuacji nowa klawiatura do laptopa okaże się niezbędnym zakupem, bo mało kto podejmie się naprawy lub wymiany pojedynczych przycisków. W przypadku komputerów od razu wymienia się cały podzespół.

Ile kosztuje nowa klawiatura do laptopa?

W związku z tym, że klawiatury psują się dość często, producenci dbają o to, aby był to element w miarę tani i powszechnie dostępny. W zależności od marki i modelu komputera, klawiatura do laptopa może kosztować kilkanaście lub kilkaset złotych. Większą cenę zapłacimy za oryginalne produkty oferowane przez producenta danego modelu laptopa, mniejszą za zamienniki, czyli za klawiatury pasujące do danego modelu komputera, ale wyprodukowane przez inną, mniej znaną na rynku firmę. Średni koszt oryginalnej klawiatury do laptopa nie powinien przekroczyć stu złotych, choć oczywiście w przypadku niektórych marek i modeli komputerów cena klawiatur może być nieco wyższa.

Wymiana w serwisie czy na własną rękę?

Niekiedy wymiana klawiatury w laptopie jest wyjątkowo prosta i wtedy rzeczywiście można pokusić się o jej samodzielną wymianę. W wielu laptopach wymiana klawiatury jest jednak bardziej skomplikowana i wtedy najlepszą opcją będzie wizyta w serwisie laptopów. Jeśli zdecydujemy się na tę drugą opcję, koszt naprawy nie powinien być zbyt wysoki. Co ważne, nowa klawiatura do laptopa może być sprowadzona przez serwis lub kupiona przez Ciebie osobiście, w jednym ze sklepów internetowych. Jeśli chcesz zaoszczędzić, ta druga opcja wydaje się szczególnie atrakcyjna.

Artykuł sponsorowany

Redakcja Autor

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *