Drukarki laserowe czy atramentowe? Co lepsze dla Ciebie?

Komputery osobiste stały się w ciągu ostatnich dekad jednym z podstawowych narzędzi pracy. Niezależnie od tego, czy korzystamy z nich w domu czy też w biurze bardzo istotne pozostają również dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak skaner, faks czy drukarka. Wybierając tę ostatnią podstawową podejmowaną decyzją jest to, czy nabyć laserowy czy też klasyczny, atramentowy sprzęt. Jak znaleźć rozwiązanie dla siebie, jednocześnie nie wydając fortuny na drukarkę oraz jej późniejszą eksploatacje?

O tym, czy warto wybrać drukarkę atramentową czy też laserową drukarkę decyduje szereg czynników. Przyjmijmy, że w sprzęt ten chcemy wyposażyć nasze „domowe biuro”, czyli komputer do użytku prywatnego. Warto najpierw określić swój profil użytkownika, analizując w tym celu, jakiego rodzaju wydruków dokonujemy najczęściej. Jeśli priorytetem pozostaje dla nasz szybkość wydruku czarno – białych dokumentów, to odpowiednim wyborem będzie laserowa drukarka. Trzeba się tutaj liczyć z wyższym kosztem zakupu oraz późniejszej eskploatacji, ale w zamian zyskujemy możliwość dłuższego użytkowania (większa wydajność). Słabą stronę może stanowić większy hałas generowany przez urządzenie. W przypadku, gdy interesuje nas głównie drukowanie zdjęć i grafik lepiej sprawdzi się atramentowy sprzęt. Nieco cichsza będzie również jego praca. Oczywiście trzeba się tutaj liczyć z koniecznością częstszej wymiany kartridżów z tuszem. Jednakże – nie można jednoznacznie stwierdzić, czy drukarki laserowe rzeczywiście cechuje lepsza jakość i mniejsza awaryjność od drukarek atramentowych. Ja zawsze – wiele zależy od sposobu użytkowania, regularnego serwisowania, odpowiedniej konserwacji.

Warto zauważyć, iż drukowanie sprzętem laserowym nie zawsze jest bardziej opłacalne. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele wysokiej jakości zamienników tuszów do drukarek atramentowych, można zdecydować się także na zakup drukarki atramentowej wyposażonej w system pojemników na tusz (choć to nieco droższe rozwiązanie). Oczywiście tonery także można regenerować, jednak późniejsza jakość wydruku może pozostawiać nieco do życzenia. Decydując się na zakup nowej drukarki warto rozważyć również opcję urządzenia wielofunkcyjnego – wyposażonego m.in. w faks czy skaner. Oczywiście, jak zawsze, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. Odpowiednio wyposażony sklep, taki jak Locoprint, nie będzie jednak miał problemów z realizacją oczekiwań.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Redakcja Autor

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *