Co wpływa na kursy kryptowalut i bitcoina?

Bitcoin – Pierwsza kryptowaluta

Bitcoin jest pierwowzorem wszystkich kryptowalut. Powstał pod koniec 2008 roku. Pierwsze próby utworzenia podobnego systemu były podejmowane wielokrotnie na długo przed 2008 rokiem. Nikomu się to nie udawało. Osoba bądź grupa osób ukrywająca się pod tajemniczo brzmiącym pseudonimem Satoshi Nakamoto po raz pierwszy ułożyła wszystkie elementy układanki w całość. Efektem ich pracy był dokument „Bitcoin A Peer-to-Peer Electronic Cash System” zawierający szczegółowy opis działania bitcoina.

 

Czym jest bitcoin?

Ten innowacyjny środek płatniczy działający bez pośredników. Poszczególne monety można przesyłać za pomocą internetu od jednej osoby do drugiej. Nie potrzebny jest dodatkowy operator. Wystarczy aplikacja zwana potocznie portfelem. Ludziom którzy nie mieli styczności z takim modelem działania trudno jest zrozumieć czym jest bitcoin. Są oni za bardzo przyzwyczajeni do istnienia różnych pośredników bez których (w ich mniemaniu) płatności są niemożliwe.

Od momentu powstania bitcoin przeszedł szybką, ale bardzo dynamiczną ewolucję. Pierwszej transakcji dokonano płacąc za zamówioną pizze 10000 BTC. Licząc po obecnym kursie byłaby to astronomiczna suma ponad 150 milionów złotych. Podany przykład doskonale obrazuje jak bardzo wzrósł kurs bitcoina na przestrzeni ostatnich 10 lat.

Co wpływa na kursy kryptowalut?

Kryptowaluty to pochodne bitcoina. Są to systemy na nim wzorowane, ale różniące się wieloma elementami. Altcoiny notowane są na giełdach kryptowalut. Dostęp jest bardzo łatwy. Wystarczy rejestracja konta poprzez podanie adresu email i ustawienie hasła dostępu. Wszystkie kursy kryptowalut są bardzo zmienne. Jest to inwestycja ryzykowna, ale może zaowocować bardzo dużym zyskiem.

 

Regulacje i restrykcje

Ograniczenia w dostępie do giełd i przepisy utrudniające korzystanie z nich mają bardzo duży wpływ na kursy kryptowalut. Problemy zniechęcają zwykłych obywateli do handlu na platformach. Do najczęstszych utrudnień można zaliczyć: konieczność weryfikacji konta na niektórych giełdach. Brak przepisów podatkowych (w Polsce). W części reżimów totalitarnych obrót kryptowalutami jest prawnie zakazany. Nie ma to większego wpływu na kursy kryptowalut z powodu znikomej ilości użytkowników z tego rodzaju państw.

 

Rozdawane bonusy i bonifikaty

Twórcy kryptowalut często organizują akcje marketingowe mające pomóc w spopularyzowaniu tworzonych przez nich projektów. W ramach przyciągnięcia użytkowników rozdają kryptowaluty w zamian za reklamowe działania w mediach społecznościowych. Dodatkowe monety można również otrzymać w przypadku rozłamu w społeczności danej kryptowaluty. Wtedy powstaje nowy coin, a wszyscy posiadacze strych monet otrzymują też nowe. Takie zdarzenia mają miejsce dość rzadko, ale są przyczyną znacznych wzrostów wybranych kursów kryptowalut.

 

Zarabianie na wahaniach kursów kryptowalut i bitcoina

Zarabiasz gdy kupujesz, nie gdy sprzedajesz. Dlatego istotny jest moment wejścia w rynek. Ważne jest aby wybrać dołek cenowy, których na rynku kryptowalut nie brakuje. Czasem wystarczy poczekać kilka dni aby kursy kryptowalut zaczęły spadać. Wtedy właśnie jest najlepszy moment na kupno. Większość osób niestety robi dokładnie odwrotnie.

Redakcja Autor

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *