BricsCAD 20

Projektowanie 2D oraz 3D to skomplikowane i czasochłonne zajęcie, dlatego też programy używane do tego celu powinny być intuicyjne w obsłudze i mieć wiele funkcji. Tylko wtedy są one w stanie spełnić oczekiwania swoich użytkowników. Programiści z firmy Bricsys nv, dobrze to rozumieją i z myślą o profesjonalistach stworzyli rodzinę programów przeznaczonych do stosowania w różnych branżach. Jednym z nich jest BricsCAD 20. Do czego on służy i jakie oferuje opcje, dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Rysowanie 2D – wygoda i praktyczność

Funkcje związane z rysowaniem w najnowszej odsłonie BricsCad są bardzo rozbudowane. Użytkownik może skorzystać między innymi z zaawansowanego eksploratora rysunku. Dzięki niemu możliwe jest wyszukiwanie i wstawianie elementów z każdego rodzaju źródła, zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

Kolejną bardzo ciekawą funkcją jest możliwość wykonywania wyjątkowo szczegółowych rysunków. Można np. przypisać skalę, wstawiać multiodnośniki czy też wymiarowanie dynamiczne. Funkcje te z pewnością ucieszą wielu profesjonalistów na co dzień zajmujących się tworzeniem skomplikowanych projektów. Znacznie ułatwia to pracę i skraca czas potrzebny na wykonanie poszczególnych zadań.

Projektowanie 3D – zaawansowane narzędzia modelowania

W pakiecie BrisCAD 20 znajdują się także instrumenty projektowania, dzięki którym tworzenie nawet bardzo złożonych modeli jest proste i czytelne. Dają one możliwość bezpośredniego modelowania brył przy możliwości zastosowania wiązań. Dotyczy to zarówno modeli stworzonych w tym programie, jak i tych zaimportowanych z innych narzędzi.

Bardzo praktyczną funkcją jest wbudowana porównywarka rysunków 3D. Daje to możliwość wykrycia różnic, które przedstawiane są graficznie przy użyciu kolorów. W zależności od rodzaju obiektu: zielone to obiekty dodane, a czerwone to obiekty usunięte. Jest to niezwykle pomocne zwłaszcza przy bardzo podobnych rysunkach i wielu wersjach roboczych danego projektu.

Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym narzędziu, odwiedź strony https://www.vebo.pl/bricsys-nv oraz https://www.vebo.pl/bricscad. Znajdziesz tam więcej informacji, oraz będziesz mógł dokonać zakupu wersji elektronicznej w wygodny i szybki sposób.

Redakcja Autor

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.