Zarządzanie przestrzenią biurową — jak zwiększyć wydajność w miejscu pracy?

Kluczową rolę w sprawnym funkcjonowaniu każdego przedsiębiorstwa, odgrywa odpowiednia optymalizacja czasu pracy. Modelowa sytuacja to taka, w której każdy pracownik zajmuje się tylko tym, do czego jest najlepiej przygotowany. Dlatego zarządzanie przestrzenią biurową nie powinno być delegowane przypadkowym osobom.

Nowoczesne biurowce, dysponują różnorodnymi pomieszczeniami. Do standardowych wnętrz należą: otwarta przestrzeń wspólnej pracy, sale konferencyjne, czy obszary rekreacyjne. Z uwagi na ich ilość, zarządzanie przestrzenią biurową staje się wyjątkowo trudne. Potwierdzają to wyniki przeprowadzanych audytów. Okazuje się, że średnie wykorzystanie biur waha się od 45% do 60%  powierzchni, co nie spełnia określonych wymagań. Ponadto nawet 40% pracowników marnuje do 60 minut tygodniowo na poszukiwanie wolnej sali konferencyjnej lub miejsca do pracy dla siebie, lub współpracowników.

Rozwiązaniem tego problemu, są detektory termiczne Infrasenses (https://www.infrasenses.com/).

 

Detektory termiczne Infrasenses – co warto o nich wiedzieć?

Urządzenia tego typu powstały, by pomagać w efektywnym zarządzaniu powierzchniami biurowymi. Warto wiedzieć, że umożliwiają one zbieranie danych w czasie rzeczywistym. Mogą one być używane podczas spotkań w salach konferencyjnych, w pomieszczeniach socjalnych lub rekreacyjnych czy na stanowiskach pracy. Rozmieszczenie kilku sensorów na danej powierzchni określi aktualny poziom jej zajętości.

Co więcej, oprogramowanie Infrasenses  korzysta z kamer termalnych, dzięki czemu dne zbierane są anonimowo. Nie ma konieczności stosowania dodatkowych aplikacji lub urządzeń, a wyniki pomiarów są bardzo dokładne.

Kolejną istotną kwestią jest fakt, że detektory Infrasenses można synchronizować z kalendarzem wydarzeń (Google lub Outlook), używanym w określonych pokojach. Umożliwia to wysyłanie różnych powiadomień, np. informacji do organizatora, że nikt nie pojawił się na spotkaniu.

Ponadto oprogramowanie Infrasenses informuje, gdy sala konferencyjna jest faktycznie używana, a także, jeśli spotkanie się nie odbyło lub zakończyło przed czasem.

Dane zebrane w czasie rzeczywistym można również udostępniać pracownikom, tak, by mogli korzystać z powierzchni biurowej adekwatnej do ich bieżących potrzeb. Pomaga to zwiększyć efektywność oraz komfort pracy. Tym samym, analiza danych wysyłanych przez detektory termiczne, dostarcza informacje niezbędne do optymalizacji czasu, dzięki lepszemu wykorzystaniu przestrzeni biurowej.

Nie są to jedyne zalety korzystania z detektorów. Dodatkową korzyścią jest mniejsze zużycie prądu i naturalna ochrona środowiska.

Podsumowując, detektory termiczne to skuteczny sposób na usprawnienie pracy każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa, poprzez lepsze gospodarowanie czasem i przestrzenią biurową. Wystarczy podłączyć urządzenie do Wi-Fi lub LAN by móc korzystać z powiadomień o pomieszczeniach biurowych, które w danej chwili są wolne.

Bardziej szczegółowe informacje na ten temat są dostępne na stronie http://pragmasoft.pl/pl.

 

„Pragmasoft Sp.zo.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich:

Ekspansja międzynarodowa firmy Pragmasoft Sp. z o.o. oraz jej produktów branży IT.”

Artykuł sponsorowany

Specjaliści ds. copywritingu
Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.
Redakcja

Redakcja Autor

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.