Typowe usterki komputera – Serwis komputerowy Warszawa

W każdym urządzeniu elektronicznym czy to laptop, notebook lub komputer stacjonarny mogą pojawić się awarie poszczególnych części. Sprzęt jak wszystko inne zużywa się i nie ma w tym nic dziwnego. Z niektórymi awariami pomoże nam serwis komputerowy Warszawa, a jeszcze inne możemy przy odrobinie wiedzy naprawić sami. Zaprezentuje kilka typowych usterek komputerów.

Komputer nie chce się włączyć

Jedna z najczęstszych przyczyn oddawania sprzętu do serwisu. Gdy po próbie włączenia naszego komputera słyszymy tylko cisze, uszkodzony może być zasilacz lub płyta główna. W tej sytuacji w pierwszej kolejności powinniśmy przyjrzeć się zasilaczowi, zwróć uwagę, czy zasilacz nie śmierdzi spalenizną. Najłatwiejszym sposobem naprawy będzie zamontowanie innego zasilacza ze sprawnego komputera, jeżeli sprzęt zadziała problem rozwiązany. W przypadku dalszych problemów z uruchomieniem winna będzie najprawdopodobniej płyta główna.

Nie działa myszka lub klawiatura

Na samym początku powinniśmy sprawdzić, czy urządzenia są dobrze podpięte, a kable niepoprzerywane. Zazwyczaj problem rozwiązuje się po podłączeniu akcesoriów do innego gniazda. Jeżeli zaś sprzęt dalej odmawia posłuszeństwa, jesteśmy zmuszeni odinstalować sterowniki niepochodzące od Microsoftu, po zrestartowaniu zainstalują się automatycznie sterowniki uniwersalne.

Monitor nie pokazuje obrazu

W pierwszej kolejności upewnij się, że monitor jest odpowiednio podłączony do komputera, a kartka graficzna do płyty głównej. W przypadku braku rezultatów zepsuta jest najprawdopodobniej właśnie karta graficzna.

Naprawiamy również marki laptopów takie jak: Dell, Asus.

Zadzwoń:
+22 666 61 60

Zobacz stronę:
https://www.pogotowiekomputerowe.net/oferta.html
serwis komputerowy Warszawa

Redakcja Autor

Specjaliści ds. copywritingu Kreowanie treści jest dla nas pracą, pasją i sposobem życia, którym dzielimy się z czytelnikami. Tworzymy teksty dostosowane do każdej tematyki – unikalne, angażujące, wychodzące naprzeciw potrzebom użytkowników i prowokujące do dyskusji.