Iniekcja
Istota działania metod iniekcyjnych zawiera się w wykonaniu przegrody hydrofobowej lub uszczelniającej. Taką przegrodę uzyskuje się, opróżniając pory oraz kapilary z wody i wprowadzając na to miejsce środki hydrofobowe.
Termoiniekcja
Metodę tę stosuje się w celu przygotowania bariery przed podsiąkaniem kapilarnym. Polega ona na nawierceniu w mokrych murach nieprzelotowych otworów oraz wdmuchiwaniu w nie za pomocą zbioru urządzeń termowentylacyjnych jałowego gorącego powietrza o określonej temperaturze oraz szybkości przepływu, a następnie utworzeniu w osuszonych murach blokady hydrofobowej, czyli przeszkody dla wilgoci. Po wstępnym osuszeniu w odwierty wtłacza się surowiec do iniekcji – roztwór żywicy metylosilikonowej w rozpuszczalnikach organicznych. Podstawową zaletą tejże metody jest szybkość osuszania, a blokadę hydrofobową przed wilgocią kapilarną uzyskuje się już po paru godzinach od wykonania hydrofobizacji.
Elektroosmoza
Wykorzystuje się tu prąd stały, który przepływa pomiędzy założonymi w murze elektrodami i powoduje przemieszczanie wilgoci z jego górnych partii do części dolnej i dalej do gruntu. Niestety cały proces trwa długo i okresowo należy korygować parametry prądu płynącego przez instalację w zależności od stopnia zawilgocenia ściany.
Artykuł przygotowany przez firmę futuro specjalizującą się w profesjonalnym podcinaniu murów.
- Dobre sposoby na wypromowanie konkursu - 19 sierpnia 2024
- Przeprowadzka biura w Warszawie - 23 lipca 2024
- Używane Laptopy Dell Precision i Dell XPS – Idealne Rozwiązania dla Profesjonalistów - 20 czerwca 2024