Aby umożliwić projektowanie oświetlenia awaryjnego należy przeprowadzić analizy zgodnie z wymaganiami przepisów. Niektóre czynniki muszą zostać uwzględnione w celu zapewnienia, że projekt da się zastosować w „najgorszym przypadku”. Tymi czynnikami są:
- współczynnik strumienia świetlnego (BLF) – procent światła w momencie, kiedy dany statecznik jest w stanie awaryjnym
- współczynnik S – kompensacja starzenia się lampy
- współczynnik K – kompensacja dla obniżenia napięcia zasilania, aby uniknąć rozładowaniu akumulatora.
Gdy czynniki są stosowane do początkowego strumienia świetlnego lampy emitują awaryjne oświetlenie zgodne z tabelą dystansową. Mogą one być wykorzystywane do obliczeń dystansowych.
Tabele dystansowe pozwalają określić minimalną moc lampy awaryjnej dla stosowanego obwodu. Biorąc pod uwagę oświetlenie awaryjne ewakuacyjne, wybór odpowiedniej tabeli dystansowej z odpowiednim biegunem i napięciem na wyjściu jest podobny do wybranej oprawy. Wszelkie zmiany mogą być skompensowane przez określenie stosunku do mocy lamp uzyskanych z tabeli.
Przy określonej wysokości montażu i lampy można określić ograniczenia przestrzeni dla dróg ewakuacyjnych i / lub otwartych obszarów.
Jeśli jest to wymagane, możliwe jest obliczenie innych wartości minimalnego poziomu oświetlenia. Jest to łatwo uzyskać przez określenie stosunku do wartości wyjściowej światła. Aby zapewnić co najmniej 10 luksów na środkowej linii drogi ewakuacyjnej (zamiast 1 luksa) wartości podane w tabelach dystansowych muszą być pomnożone przez współczynnik 10.
Dlatego moc lampy 1500 lumenów daje w tej samej odległości 10lx, co 150 lumenów światła robi dla 1 luksa.
- Dobre sposoby na wypromowanie konkursu - 19 sierpnia 2024
- Przeprowadzka biura w Warszawie - 23 lipca 2024
- Używane Laptopy Dell Precision i Dell XPS – Idealne Rozwiązania dla Profesjonalistów - 20 czerwca 2024